05 Šišky ochutnané
V této poslední fotogalerii jsem se věnoval návštěvám našich pivovarů, ale v poslední době sem dávám spíš fotky z pivních festivalů a akcí kolem craftového piva.
V prezentacích jednotlivých pivovarů zatím pokračovat nebudu, navštívil jsem jich přes 600 a není kapacita to nějak zpětně zapisovat, ale ty co jsem stihl, ty zde zatím nechám...
U jednotlivých pivovarů najdete jeho webové stránky, doplnil jsem i odkaz na FB, neboť některé pivovary ani aktivní webovky nemají, logo, stručnou historii, pár poznámek k mojí návštěvě, nějakou tu fotku z návštěvy, odkaz na mapu, kde pivovar leží a odkaz na hodnocená piva tohoto pivovaru na webu Beerweb.
Rovnou upozorňuji, že europiva z nadnárodních gigantů zde mít mnoho prostoru nemají. V těchto pivovarech se zabydlely technologie, které se naprosto neslučují s tradicí klasické výroby piva. Byla zde i zkrácena doba ležení na minimum, takže výsledkem je ve většině případů tzv. "eurobeer", tedy pivo, kde můžeme vlastnost kvalita nahradit výrazem sterilita. Jedná se o pivo bez výraznějšího charakteru, vůně i chuti, tedy pivo, které se vyrábí víceméně hlavně pro sítě supermarketů a ne pro náročného pivního fajnšmekra. O těchto pivech se maximálně zmíním okrajově. Tím ovšem samozřejmě netvrdím, že všechny minipivovary jsou svou kvalitou lepší, právě proto všechny objíždím, abych zjistil který stojí za návštěvu a kde vás nic extra naopak nečeká.
Seznam je pro lepší přehled seřazen abecedně podle měst a obcí, kde se jednotlivé pivovary nacházejí. Navštívené a tedy i popsané pivovary poznáte v seznamu podle toho, že je zde už umístěn znak města, obce, popřípadě nějaký obrázek, když znak obec nemá.
Kdybyste měli zájem o mapu pivovarů, mrkněte se na Beerweb, který má mapu zpracovanou velmi dobře a na stránkách se dozvíte i plno dalších zajímavých informací o zlatavém moku!
Sládkům tedy: "Dej Bůh štěstí" a nám: "Na zdraví!"